Czerwona kartka dla materiałów religijnych?

Nie zakażemy kibicom nosić krzyżyków – mówi rzeczniczka PZPN.

„Gazeta Polska Codziennie” puściła w obieg informację, jakoby w regulaminie dotyczącym Stadionu Narodowego wydanym przez Polski Związek Piłki Nożnej znajdywał się zakaz wnoszenia na stadion materiałów religijnych. Tego typu stwierdzenia nie ma w regulaminie Stadionu Narodowego w Warszawie.

- To dotyczyło jedynie meczu Polska-Portugalia – mówi serwisowi Gosc.pl rzeczniczka prasowa PZPN, Agnieszka Olejkowska. – Regulacje dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas Euro 2012 ustanawia UEFA – dodała.

Jej zdaniem w regulaminach UEFA także mogą znaleźć się zakazy wnoszenia materiałów religijnych. Dlaczego? – Chodzi o to, by na stadionie nie pojawiały się transparenty nie związane w żaden sposób z treścią imprezy. To nie jest wrzucanie do jednego worka religii, ksenofobii i polityki – mówi Olejkowska. Pytana o to, czy przykładowo transparent „Boże, chroń naszą drużynę” musiałby zostać poza stadionem, odpowiedziała: - Nie.

Jej zdaniem kibice wchodzący na stadion z krzyżykami na łańcuszkach mogą być spokojni, nikt im ich nie będzie kazał zdejmować przed meczem. Całkowity zakaz transparentów religijnych czy politycznych może budzić wątpliwości, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że tego typu wyrażanie poglądów jest na polskich stadionach swoistą tradycją. PZPN jest jednak nieugięty. – Na stadionie może być tylko to, co jest bezpośrednio związane z meczem – mówi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.