Nigeria: Watykańska delegacja solidarności

Benedykt XVI nie zapomina o ofiarach przemocy w Nigerii. Napisał do nich list, który odczytał na miejscu jego przedstawiciel, kard. Jean Louis Tauran

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego odwiedził kościół katolicki w Jos, który padł ofiarą ataku bombowego przeprowadzonego przez muzułmańskich terrorystów. Celem jego wizyty jest przekazanie tamtejszej wspólnocie wyznawców Chrystusa wyrazów solidarności i troski Papieża. Z drugiej strony watykański purpurat spotyka się z przedstawicielami islamu. Jak przyznał, Watykan jest zainteresowany poszukiwaniem sposobów, by jak najszybciej zakończyć konflikt międzyreligijny. W jego przekonaniu dwie główne nigeryjskie religie mogą żyć w harmonii i pokoju. By do tego doszło, konieczne jest jednak wzajemne poznanie i pogłębienie znajomości zarówno różnic, jak i tego, co łączy wyznawców chrześcijaństwa i islamu.

Z kolei jeden z przedstawicieli nigeryjskich muzułmanów, emir Mohammed Sambo Haruna, zwrócił uwagę, że krajowy konflikt jest wielowymiarowy. Dotyczy takich kwestii, jak osadnictwo, brak szczerości wśród przywódców oraz bezrobocie młodych ludzi. Sprawami tymi winien się zająć rząd, a w niektórych kwestiach musi dojść do zmiany nigeryjskiej konstytucji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.