Muzułmanie dają dobry przykład

Muzułmanie w Austrii dają dobry przykład i zadeklarowali sfinansowanie budowy kościoła w Arabii Saudyjskiej – informuje agencja KAP.

– Wolność religijna musi obowiązywać także w tym kraju. Zwrócimy się do Arabii Saudyjskiej o zgodę na wzniesienie kościoła. Skoro Saudyjczycy finansują budowę meczetów w Europie, to dlaczego zabraniają budowania kościół we własnym kraju – mówią przedstawiciele Inicjatywy Liberalnych Muzułmanów Austrii.

Członkowie organizacji przekonują, że islam nie zabrania budowy kościołów i potępili niedawną wypowiedź wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej, który pozytywnie zaopiniował zniszczenie wszystkich kościołów chrześcijańskich na Półwyspie Arabskim. Przeciwko słowom islamskiego duchownego zaprotestowała Rosyjska Cerkiew Prawosławna, a także rzymskokatolickie episkopaty Niemiec i Austrii, oraz niektóre organizacje muzułmańskie w tych krajach.

Apel niewielkiej organizacji liberalnych muzułmanów najprawdopodobniej nie odniesie sukcesu, tym bardziej, że w listopadzie 2011 roku odbył się protest stowarzyszenia przeciwko budowie wahabickiego centrum islamskiego w Wiedniu.

***

Muzułmanie dają dobry przykład   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»