Nigeria: Zamachy na redakcje gazet

Co najmniej sześć osób zginęło w czwartek w zamachach bombowych na redakcje dziennika "This Day" w dwóch miastach Nigerii - poinformowały nigeryjskie siły bezpieczeństwa i służby ratunkowe.

Zaatakowane redakcje znajdują się w stołecznej Abudży oraz w mieście Kaduna na północy kraju.

"Trzy osoby, w tym zamachowiec, poniosły śmierć" w Abudży - powiedział agencji AFP przedstawiciel nigeryjskich władz bezpieczeństwa, który zastrzegł sobie anonimowość.

"Zamachowiec samobójca nadjechał dżipem i uderzył swym pojazdem w wejście. Dwóch naszych ochroniarzy poniosło śmierć i zginął także zamachowiec" - powiedział redaktor naczelny "This Day" Olusogen Adeniyi.

W Kadunie bomba wybuchła przed budynkiem, który jest siedzibą redakcji kilku dzienników, w tym "This Day" i innej ogólnokrajowej prywatnej gazety "The Sun". "W zamachu zginęły trzy osoby" - oświadczył AFP szef lokalnych służb ratowniczych Abubakar Zakari Adamu.

"This Day" jest uważany za gazetę prorządową. Ekipa prezydenta Goodlucka Jonathana stanowi główny cel ataków islamistycznego rebelianckiego ugrupowania Boko Haram. W bieżącym roku w dokonywanych przy użyciu broni palnej i bomb zamachach Boko Haram zginęły setki ludzi, przede wszystkim w miastach północnej części kraju.

Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za czwartkowe ataki w Abudży i Kadunie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama