Fatwa na piłkę nożną?

Muzułmańscy teolodzy grożą, że zakażą futbolu, jeśli nie zniknie dotycząca go przemoc i korupcja

Faule, niesprawiedliwe sędziowanie, korupcja – te zjawiska występujące niestety w piłce nożnej nie podobają się saudyjskim autorytetom religijnym. – To jest zakazane i grzeszne! – ogłosili Abdullah Al Motlaq i szejk Abdullah Al Maniaa. I dodali, że jeśli nadal będą te trendy się utrzymają, będą musieli zakazać piłki nożnej. W końcu kibice nie mogą przejmować złych zachowań od piłkarzy.

- Apelujemy do zawodników, by nie sięgali po negatywne zachowania, a do rodziców, wychowawców i nauczycieli, by wspierali dobre wartości moralne i walczyli z negatywnymi zjawiskami w sporcie – stwierdzili. Ich zdaniem złe zachowania piłkarzy i działaczy są winne upadkowi wartości moralnych. Przez nie sport staje się „źródłem fanatyzmu”.

«« | « | 1 | » | »»
 • śmieć
  09.05.2012 14:33
  No i co? Czyż nie mają racji? Będę kibicował muzułmanom, bo w piłkę nożną nie wierzę.
 • olka
  09.05.2012 16:49
  Według tej logiki, powinno się również zakazać islamu, zwłaszcza w Arabii Saudyjskiej, bo jest on tam (i w wielu innych krajach) źródłem fanatyzmu, korupcji i niesprawiedliwości.
 • abc
  09.05.2012 17:47
  Popieram, Katolik także nie powinien wspierać piłki nożnej w obecnym kształcie. Chodzi gownie o wielkie niespawiedliwe pieniądze itp. Sport powinien być uczciwą rozgrywką, dlatego zawostwo powinno zniknąć i co za tym idzie niesprawiedliwe pieniądze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja