Opowiedzcie się jasno!

Episkopat Kanady oficjalnie zaprotestował przeciwko woli zburzenia na całym Półwyspie Arabskim wszystkich kościołów, tak, aby była tam tylko jedna religia, islam.

Apelował o to w marcu szejk Abdul Aziz bin Abdullah, który, jak zaznaczają biskupi, uchodzi za jedną z najbardziej wpływowych postaci w świecie muzułmańskim. Choć od tej pory minęły już ponad dwa miesiące, a słowa saudyjskiego szejka odbiły się szerokim echem w całym świecie, tamtejsze władze nie zdystansowały się od jego nauczania – czytamy w oświadczeniu Komisji Iustitia et Pax kanadyjskiego episkopatu.

Biskupi przypominają, że takie podżeganie do nietolerancji jest niezgodne z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka. Nie licuje też z oficjalnym wizerunkiem saudyjskiego króla Abdullaha, który chce uchodzić za człowieka sprzyjającego dialogowi między wielkimi religiami. Episkopat Kanady domaga się zatem od władz Arabii Saudyjskiej stanowczej reakcji na antychrześcijańskie wystąpienia szejka.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.