Sierociniec im. św. Maksymiliana Marii Kolbego

Św. Maksymilian Maria Kolbe jest patronem nowego katolickiego sierocińca w Beninie. Otwarto go w ubiegłą sobotę w Bembereké, w północnym, najuboższym regionie kraju, zamieszkiwanym przede wszystkim przez muzułmanów.

W ośrodku znajdzie schronienie 50 dzieci. Sierociniec prowadzą Franciszkanie Niepokalanej, nowe zgromadzenie zakonne inspirujące się duchowością św. Maksymiliana. W Benienie pracują od 21 lat. Prowadzą tam ogólnokrajowe radio katolickie oraz sanktuarium maryjne. Mają tam też swój główny ośrodek formacyjny dla Afryki francuskojęzycznej.

Otwarcie sierocińca w Bembereké zostało dobrze przyjęte przez muzułmańską większość. W ceremonii poświęcenia ośrodka uczestniczyli też lokalni imamowie. Głównym fundatorem są tercjarze franciszkanów Niepokalanej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.