Zwierzchnicy chrześcijańscy w Kenii domagają się stanowczej reakcji liderów muzułmańskich i władz państwowych na poniedziałkowy atak na cztery kościoły protestanckie w portowym mieście Mombasa.
Jego sprawcami byli młodzi islamiści oburzeni śmiercią radykalnego imama Abouda Rogo, powiązanego z międzynarodowym terroryzmem. „Kenijska Rada Kościołów domaga się od muzułmańskich liderów jednoznacznego potępienia ataku na chrześcijańskie miejsca kultu oraz poskromienia swych wiernych. Incydenty te świadczą o głęboko zakorzenionej nienawiści do chrześcijan” – napisał pastor Peter Karanja, sekretarz generalny rady. Ostrzega on również kenijskie władze, by nie lekceważyły tego rodzaju wydarzeń, gdyż stanowią one zamach na praworządność.
Z kolei katolicki metropolita Mombasy abp Boniface Lele apeluje, by z poniedziałkowych zajść nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Potraktujmy je jako odosobniony przypadek, za którym stoi w istocie garstka ludzi. Nie pozwólmy im naruszyć pokojowego współistnienia chrześcijan i muzułmanów, które w Kenii ma długą tradycję – oświadczył abp Lele.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…