Kolejne odroczenie sprawy Rimshy

Pakistański sąd kolejny raz odroczył posiedzenie sądu w sprawie Rimshy Masih - dziewczynki oskarżonej o znieważenie Koranu i wydłużył areszt tymczasowy dla dziewczynki.

Decyzja o tym, czy dziewczynka zostanie wypuszczona na wolność za kaucją, ma zapaść 3 września.

Tymczasem trwają prace drugiej komisji lekarzy mającej ustalić wiek i stan zdrowia Rimshy Masih. Pierwszy raport został zakwestionowany na sali sądowej przez radykalnych muzułmanów. Mówił on, że dziewczynka nie ma więcej niż 14 lat i jest na etapie rozwoju siedmio-, ośmioletniego dziecka. Oznaczało to, że nie była winna zarzucanych jej czynów i powinna wyjść na wolność.

Sprawa dziewczynki więzionej za znieważenie Koranu wywołała w całym kraju szeroką debatę na temat programu nauczania w pakistańskich szkołach, szczególnie gdy chodzi o tematy dotyczące współistnienia ludzi różnych religii. Przy tej okazji środowiska chrześcijańskie wskazały na szeroko obecne w podręcznikach treści nawołujące do nietolerancji i nienawiści wobec przedstawicieli każdej innej religii niż islam.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.