Wszystkim dziś zależy

Jeszcze dwa miesiące temu nikt nie wierzył, że Papież rzeczywiście przyjedzie do Libanu. Dziś nikt już o tym nie wątpi i wszystkim zależy na dobrym przebiegu tej wizyty – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Marwan Tabet, koordynator papieskiej podróży.

Zapewnił on, że mobilizują się nie tylko Libańczycy, ale mieszkańcy całego regionu. Uruchomiono specjalne połączenia z Jordanii, Egiptu, Iraku i Syrii. W Libanie w przygotowania włączają się również muzułmanie, z którymi Papież spotka się 15 września.

„Tym, co na mnie robi największe wrażenie, jest postawa wszystkich wyznań religijnych w Libanie, które chcą okazać Papieżowi naszą gościnność – powiedział ks. Tabet. – Również muzułmanie chcą to wyrazić w sposób jak najbardziej konkretny. W wielu regionach islamskich, gdzie muzułmanie stanowią większość mieszkańców, pojawiają się papieskie wizerunki i flagi Watykanu. Osobiście bardzo się zdziwiłem, kiedy zadzwonił do mnie jeden ze zwierzchników muzułmańskich i zapytał się, w jaki sposób może nam pomóc, aby papieska wizyta okazała się sukcesem”.

Warto dodać, że premier Libanu Nadżib Mikati ogłosił 15 września, gdy Benedykt XVI będzie przebywał w tym kraju, dniem świątecznym.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • Savonarola
  11.09.2012 16:16
  Zyczliwosc muzulmanow swiadczy o tym,ze juz zapomnieli,lub wybaczyli katolikom zbrodnie dokonane podczas wypraw krzyzowych.To bylo dawno,dawno temu,kiedy Kosciol rzymski nie bral na powaznie przykazania NIE ZABIJAJ,lub jego nowotestamentowej wersji - kochaj blizniego swego,jak siebie samego.
 • xIVTUtZDnLk
  06.10.2012 06:46
  Autora znam z dawnych lat, z książki o wilkołakach. Choć byłem nsitolatkaem, niezbyt obytym naukowo, książka wywarła na mnie duże wrażenie, zwłaszcza wątek berserkerf3w gryzących własne tarcze. Trudno uwierzyć, że nic więcej na ten temat nie ma, już chciałem zaprotestować, idę do swojej biblioteczki, a tam faktycznie, tylko Slupecki i Dumezil. Ale czy Ceram nie wydał czegoś przypadkiem?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.