Starcia przed ambasadą USA w Kairze

Rozwścieczeni manifestanci protestujący w piątek przed ambasadą USA w Kairze starli się z egipską policją. Demonstrujący przeciwko antyislamskiemu filmowi tłum rzucał kamieniami w kordon policji, blokującej dostęp do placówki.

Policja użyła gazu łzawiącego i odrzucała z powrotem kamienie w stronę demonstrantów.

Protestujący przewrócili spalony samochód na środku ulicy, która prowadzi z centralnego placu Tahrir do silnie strzeżonej i ufortyfikowanej placówki USA.

Amerykańska ambasada w Kairze jest oblegana przez protestujących od wtorku. Sprzeciwiają się oni zamieszczeniu w internecie obraźliwego wobec islamu filmu wyprodukowanego w USA.

Film "Innocence of Muslims" (Niewinność muzułmanów), którego fragmenty można oglądać na portalu YouTube, przedstawia Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, który aprobował molestowanie seksualne dzieci.

Obraz wywołał falę antyamerykańskich nastrojów na Bliskim Wschodzie i krajach muzułmańskich, w tym m.in. Libii, Tunezji, Maroku, Jemenie, Sudanie i Iranie.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
 • hanna
  14.09.2012 11:47
  Ten film jest wyjątkowo niemądry i nieciekawy. Skoro Kościół mógł protestować przeciwko "Dogmie" (1999), to chyba oczywiste, ze znacznie bardziej czuli na punkcie dobrego imienia Koranu i proroka Mahometa będą protestowali przeciwko czemuś tak amatorskiemu i będącemu zwyczajna zaczepka.
 • dośka
  14.09.2012 16:54
  Ci islamiści szukają byle pretekstu by wywołać rozruchy .A filmu mogłoby wcale nie być bo każdy może o Mahomecie i jego podłych czynach sam poczytać z koranu i tych hadisów oraz postudiować historię.Czy muzułmanie zaprotestują przeciw historii swoim świętym księgom ? Ten film to tylko zwykły pretekst by zacząć palić ,niszczyć i gwałcić
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.