Dzieci aresztowane za zbezczeszczenie Koranu

Dwaj koptyjscy chłopcy są podejrzewani o zbezczeszczenie Koranu. Umieszczono ich w areszcie dla nieletnich, gdzie oczekują na wyniki rozpoczętego dochodzenia.

Do profanacji miało dojść 1 października w pobliżu wiejskiego meczetu w Ezbet Marco w prowincji Beni Suef na południe od Kairu. Według relacji muzułmańskich mieszkańców wioski, 9-letni Mina i 10-letni Nabil wyrwali kartki z egzemplarza Koranu. Mieli także oddać na nie mocz, ale tych doniesień policja dotychczas nie potwierdziła.

Świadkowie zdarzenia domagali się, by chrześcijańskich chłopców ukarał miejscowy ksiądz. Niezadowoleni z jego mało stanowczej reakcji, zgłosili sprawę policji. Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli przy młodych Koptach pomięte strony Koranu.

Po aresztowaniu grupa rozgniewanych muzułmanów zgromadziła się pod posterunkiem policji, żądając postawienia chłopców przed sądem. Wioskę otoczyły siły bezpieczeństwa, a Minę i Nabila wywieziono do aresztu dla nieletnich. Zostaną przesłuchani 7 października. W przypadku oskarżenia będzie im groziło do pięciu lat więzienia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT, ISLAM, KORAN

 • mkg
  04.10.2012 19:19
  Islam.... religia miłości.. pewnie znowu okaże się to prowokacją...
 • Antoni
  05.10.2012 09:19
  Wygląda to na muzułmańską prowokację i podrzucenie pomiętych kartek Koranu. U nas też różne rzeczy podrzucano bł. ks. Popiełuszce. To wydarzenie wpisuje się w politykę zastraszania chrześcijan. Szkoda, że redakcja Wiary nie dotarła do koptyjskiej wersji wydarzeń.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.