Nigeria: Atak na meczet

Grupa uzbrojonych mężczyzn otworzyła w niedzielę ogień do wiernych, którzy wychodzili właśnie z meczetu w północnej Nigerii. W ataku tym zginęło co najmniej 20 osób - poinformowały lokalne władze.

Atak miał miejsce we wsi Dogo Dawa w stanie Kaduna. Przedstawiciel władz powiedział, że przypuszcza, iż ataku mógł dokonać lokalny gang przestępczy.

Do ataku na razie nikt się nie przyznał, ale - jak zauważa agencja Reutera - większość północnych stanów Nigerii opanowanych jest przez radykalnych islamistów z organizacji Boko Haram (w języku plemienia Hausa znaczy to: "Zachodnie wykształcenie to profanacja").

Boko Haram zwykle atakuje nigeryjskie siły bezpieczeństwa, przedstawicieli władz, czy chrześcijan, lecz w przeszłości przypuszczała ataki na muzułmańskich duchownych i meczety, zwłaszcza te które nie podzielały radykalnej linii Boko Haram.

Stan Kaduna położony jest w niestabilnym obszarze, gdzie spotyka się muzułmańska północ z zamieszkaną w dużej mierze przez chrześcijan południem Nigerii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.