Śpiący kamiennym snem

O współczesnych zniewoleniach, jodze czy homeopatii rozmawiali uczestnicy sympozjum "Magia - cała prawda".

Odbyło się ono w sobotę, 27 października w kościele św. Michała Archanioła w Sopocie. Organizatorem sympozjum było duszpasterstwo osób i rodzin zagrożonych działalnością sekt i okultyzmu.

- Ludzie nie wierzą w diabła, bo nie prowadzą życia duchowego. Im większy mistyk, tym większe walki prowadził z szatanem - powiedział KAI teolog i demonolog ks. Aleksander Posacki. Wyjaśnił, że "mistyk jest wrażliwy na Boga, na własne sumienie, na dobro i zło w przeciwieństwie do przeciętnego zjadacza chleba, który siedzi z pilotem przed telewizorem i z piwem w ręku, i łaskawie nie wierzy w szatana. A co za tym idzie - nie wierzy w Boga, bo ma go gdzieś w dalekim planie" – mówił duchowny.

Zdaniem ks. Posackiego "jeżeli ktoś nie rozumie, że toczy się walka duchowa w świecie to jego życie duchowe jest martwe, on śpi kamiennym snem. A powinien czuwać, walczyć, przygotowywać się do przejścia na drugą stronę oraz czynić dobro przeciwko złu".

- Powinniśmy zacząć od wiary, miłości i modlitwy. Kiedy rozwijamy wrażliwość duchową, to zaczynamy zauważać różne miny na drodze - wyjaśnia teolog. - Zło jest zawsze aktywne. Szatan wszystko małpuje, imituje chrzest czy wspólnotę. Ale tym się różni od Boga, że Bóg człowieka na siłę nie zawłaszcza, a szatan chce nawet opętać człowieka. Tym bardziej ta nasza czujność jest uzasadniona - dodaje ks. Posacki. Jednocześnie ostrzega, że czujność nie może przerodzić się w obsesję, lęk, demonomanię.

Duchowny przypomniał wydane przed dwoma laty przez abp. Sławoja Leszka Głódzia stanowisko Kościoła wobec obchodów „święta Halloween” i jego kontekst satanistyczny, okultystyczny oraz ideologiczny.

- Jeżeli nasza wiara karłowacieje staje się coraz bardziej zabobonna, czysto uczuciowo - emocjonalno-folklorystyczna to jesteśmy narażeni na wiele fałszywych dróg - zaznacza Andrzej Wronka, publicysta, prezes Stworzyszenia "Effatha". I dodaje, że "trzeba bardzo dbać o czystość wiary i o świadomość wiary” a chronić się przed tym, co ma pozór dobra.

Sympozja są organizowane cyklicznie przez duszpasterstwo osób i rodzin zagrożonych działalnością sekt i okultyzmu. Za miesiąc, 23-25 listopada odbędzie się w Gdańsku VII edycja ogólnopolskiej konferencji naukowej "Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ufToWtOt
  22.08.2013 04:03
  Michał pisze:Zapowiada się ciekawie, jetesm zainteresowany tym mam nadzieje że faktycznie bezkrwawym polowaniem;), a że zwierz we mgle tumanieje to może trzeba było by zabrać ze sobą jakiegoś obrzyna jak ktoś posiada, bo co będzie jak zaatakuje Ktf3rędy będzie jechał korowf3d??
 • JAWA25
  20.03.2016 14:35
  co ma joga wspólnego z homeopatią? pomijam że nazwano to "zniewoleniem"
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.