Magia, okultyzm, sekty

Wróżbiarstwo, magia, okultyzm, satanizm, działalność sekt – to zagrożenia, na które chcą odpowiedzieć polscy biskupi.

Dzisiaj na forum zebrania plenarnego Episkopatu Polski biskup pomocniczy ełcki Romuald Kamiński przedłożył projekt listu pasterskiego w obronie przed fałszowaniem prawd wiary.

Jak poinformował KAI bp Kamiński, przyczyną podjęcia prac są liczne listy katolików „z terenu”, zaniepokojonych nasilaniem się działalności sekt i filozofii wschodnich. To powoduje, jak podkreślił Ks. Biskup, „olbrzymie zamieszanie” wśród katolików. Ponadto, na co dzień, jak zauważył bp Kamiński, doświadczamy „wielkiej nawałnicy zjawisk” takich jak wróżbiarstwo, magia, satanizm, okultyzm i wiele innych.

„Wielu ludzi w sposób nieświadomy wchodzi w tę tematykę nie zdając sobie sprawy, że to jest wejście na teren bardzo daleki do chrześcijaństwa” – stwierdził biskup pomocniczy ełcki.
Dlatego list pasterski ma pomóc przeciwdziałać wpływowi tych zjawisk na świadomość katolików, pokazać, jak się mają oni przed tym bronić. „Jest to trudne, bo sprawy zabrnęły za daleko” – zauważył bp Kamiński.

Jego zdaniem zjawiska te są mocno wspierane przez media. Jeśli w wyszukiwarce internetowej wpiszemy hasło „wróżby”, otrzymamy w sekundę około 3 miliony rezultatów. Dlatego bp Kamiński, oprócz listu pasterskiego widzi także potrzebę szerszej jego wersji dla mediów.

Pierwszorzędną sprawa według Księdza Biskupa jest osobista odpowiedź na pytanie: kim jest dla mnie Jezus Chrystus i wierność pierwszemu przykazaniu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”.
„Trzeba najpierw stanąć na gruncie wiary, jej poprawności, potem pokazać do czego prowadzą te zagrożenia i wreszcie dać próbę odpowiedzi jak się mamy przed tym ratować” – stwierdził bp Romuald Kamiński.

«« | « | 1 | » | »»
 • do bisupowi
  13.03.2012 21:12
  To nie krytykuj tylko nawróć nas na swoją wiarę bo słabe są Twoje "nauki"
 • Atagon
  14.03.2012 07:38
  Z tytułowymi pojęciami nie mam nic wspólnego poza tym,że bardzo lubię o tym czytać.
 • Analityk
  14.03.2012 11:39
  Proszę o bardzo wnikliwe czytanie komentarzy szukanie pewnych źródeł wiedzy i informacji bowiem wiele osób kłamie.
 • Adam2
  14.03.2012 20:31
  Modlitwa do Św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele,broń nas w walce,
  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha,bądź nam obroną.
  Niech go Bóg poskromić raczy,pokornie prosimy,
  a Ty ,Książe Wojska Niebieskiego,szatana i inne złe duchy,które na zgubę dusz ludzkich
  po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła.Amen.

  Modlitwa odmawiana w Diecezji Opolskiej, po
  Mszach Świętych.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.