Wzmocni się dialog między religiami?

Międzynarodowy Ośrodek Dialogu Międzyreligijnego i Międzykulturowego im. króla saudyjskiego Abd Allaha Ibn Abd al-Aziza zostanie otwarty za trzy tygodnie, 26 listopada w Wiedniu. Jego założycielami są trzy państwa: Arabia Saudyjska, Austria i Hiszpania.

Obserwatorem Watykanu będzie w nim sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego ks. Miguel Ángel Ayuso Guixot.

Hiszpański kombonianin podkreślił, że przez udział w tej inicjatywie, obejmującej przedstawicieli wielu religii i kultur, Stolica Apostolska pragnie raz jeszcze wyrazić swą gotowość do dialogu dla wzajemnego zrozumienia i współpracy w rozwiązywaniu konfliktów.

Nowy ośrodek, uznany przez ONZ, daje do tego kolejną okazję.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.