Młodzi katolicy wybierają islam

Kościół we Francji boryka się z nowym problemem: konwersją młodych chrześcijan na islam – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Christophe Roucou. Jest on odpowiedzialny we francuskim episkopacie za relacje z islamem i z tego względu towarzyszy biskupom w ich wizycie ad limina w Watykanie.

Ks. Roucou zaznacza, że w dzisiejszej Francji konfrontacja chrześcijaństwa z islamem dokonuje się przede wszystkim w młodym pokoleniu, bo to właśnie młodzi najczęściej spotykają się w codziennym życiu z muzułmańskimi rówieśnikami. Okazuje się jednak, że nie potrafią sprostać temu wyzwaniu. Mają kompleksy, nie potrafią się przyznać do swej chrześcijańskiej wiary, a jeśli już to uczynią, nie potrafią odpowiedzieć na pytania stawiane im przez muzułmańskich rówieśników.

Jedną z konsekwencji tej sytuacji jest coraz częstsze zjawisko konwersji młodych chrześcijan na islam. „Niektórzy sądzą, że dotyczy to wyłącznie katolików nominalnych, którzy i tak nie praktykowali swej wiary. Tak jednak nie jest – zaznacza ks. Roucou. – Duszpasterze młodzieży z całej Francji opowiadają mi o młodych z ich duszpasterstwa, którzy decydują się na zmianę religii i to na przykład tuż po bierzmowaniu”. Bardzo często konwersja jest związana z poślubienia muzułmanina czy muzułmanki. Islam bowiem nie toleruje małżeństw mieszanych. W takich przypadkach chrześcijanie zazwyczaj wyrzekają się wiary – przyznaje ks. Roucou.

Jednakże do konwersji dochodzi też w innych sytuacjach. „Niedawno rozmawiałem z pewną kobietą, która opowiadała mi, że wszyscy koledzy jej syna chodzą w piątek do meczetu i nie kryją się z tym. Jej syn natomiast chodzi w niedzielę do kościoła, ale nie ma odwagi przyznać się do tego przed kolegami. I pamiętam pytanie tej matki: Co zrobić, aby nasze dzieci były dumne z tego, że są chrześcijanami?” – opowiada ks. Roucou.

W rozmowie z Radiem Watykańskim ujawnił on, że o problemie konwersji chrześcijan na islam dyskutowano podczas ostatniej sesji episkopatu w Lourdes. Biskupi zaproponowali wówczas wypracowanie „nowej apologetyki” na potrzeby konfrontacji młodych chrześcijan z islamem. „Nie po to, by bronić się przeciw muzułmanom, lecz by nie lękać się przyznać wobec nich, że jesteśmy chrześcijanami” – precyzuje ks. Christophe Roucou, przedstawiciel episkopatu Francji ds. relacji z islamem.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr
  26.11.2012 20:56
  Dlatego panowie wybierają islam!!

  Bo chcą iść do muzułmańskiego nieba ! Jak wiadomo wszędzie jest konkurencja i w niebiosach tez. W niebie katolickim to rządzą żydzi (Jezus, jego matka, żona i apostołowie) Językiem urzędowym w niebie katolickim jest hebrajski. A niebie muzułmańskim na wejściu panowie dostają 42 dziewice, banany, daktyle i wiele niewolnic.
 • Piotr
  26.11.2012 22:08
  Dlatego panowie wybierają islam, bo chcą iść do muzułmańskiego nieba ! Jak wiadomo wszędzie jest konkurencja i w niebiosach tez. W niebie katolickim to rządzą żydzi (Jezus, jego matka, żona i apostołowie) Językiem urzędowym w niebie katolickim jest hebrajski. A niebie muzułmańskim na wejściu panowie dostają 42 dziewice, banany, daktyle i wiele niewolnic.
 • Piotr
  26.11.2012 23:40
  Warto posłuchać.
  http://www.youtube.com/watch?v=gY5aHvRrhpo
 • Roland
  27.11.2012 01:41
  Islam to religia bezkompromisowa, ktora reguluje cale zycie czlowieka, lacznie z prawem. Chrzescijanstwo zas to religia , ktora odnosci sie glownie do sfery duchowej,bo na stanowienie prawa juz nie ma wielkiego wplywu i w sytuacji kiedy w wolnych demokratycznych wyborach wygrywaja ludzie ktorzy nie podzielaja zdania Kosciola, Kosciol nic nie moze zrobic.
  Islam ma w nosie demokracje i rzadzi sie swoimi prawami.Isalm bedzie rosl w sile w miare z postepujaca bieda na swiecie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.