Kolejne zamachy Boko Haram?

Co najmniej 25 osób zginęło w poniedziałek wskutek pięciu eksplozji na parkingu dla autobusów w mieście Kano w północnej Nigerii - poinformowała agencja Reutera. Do ataków doszło na obszarze, gdzie aktywni są islamscy radykałowie z ruchu Boko Haram.

Siła eksplozji zniszczyła kilka autobusów w dzielnicy Kano zamieszkanej głównie przez imigrantów z chrześcijańskiego południa kraju. Miejsce ataków otoczył kordon policja i wojsko.

Kano to trzecie co do wielkości miasto nigeryjskie.

Dotąd żadna organizacja nie przyznała się do przeprowadzenia serii zamachów, jednak podejrzenia kierowane są głównie pod adresem Boko Haram. W ramach swojej rebelii w ciągu ostatnich trzech lat w atakach w Nigerii ugrupowanie to zabiło kilkaset osób, a niektóre źródła mówią o 3 tys. ofiar od 2009 roku. Celem ich ataków są m.in. służby bezpieczeństwa, a także kościoły; wśród ofiar Boko Haram jest jednak więcej muzułmanów niż chrześcijan.

170-milionowa ludność Nigerii dzieli się mniej więcej po połowie na chrześcijan i muzułmanów.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.