Wolność religijna na forum ONZ?

Amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej wysłała 12 kwietnia list do sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego, którym wzywa do podjęcia tematu represji mniejszości religijnych na forum ONZ.

Jednym z podstawowych praw człowieka jest możliwość swobodnego wyznawania swojej religii. Dlatego też Amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej wysłała 12 kwietnia list do sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego, którym wzywa do podjęcia tematu represji mniejszości religijnych na forum ONZ.

Stojąca na czele komisji Karina Lantos Sweet uważa, że będzie to doskonała okazja, by zwrócić uwagę międzynarodowej opinii publicznej na poważne problemy wielu wierzących w Azji, na Bliskim Wschodzie czy w krajach byłego Związku Radzieckiego. W liście opisano sytuację różnych mniejszości religijnych w kilkunastu konkretnych państwach świata.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.