Jaki dialog z muzułmanami?

Czy pokojowy dialog między chrześcijanami a muzułmanami jest możliwy?

W jaki sposób młodzi wyznawcy Chrystusa i Allacha mają zachować swoją tożsamość we współczesnym świecie? Na te pytania starają się odpowiedzieć przedstawiciele dwóch największych religii monoteistycznych podczas konferencji „Dialog i głoszenie”, która rozpoczęła się 1 maja w Londynie. Spotkanie zorganizowane przez Radę Konferencji Biskupich Europy (CCEE) potrwa trzy dni. Otworzył je kard. Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Szczególną uwagę może w tym kontekście przykuć raport „Muzułmanie na świecie: religia, polityka i społeczeństwo”, przygotowany przez amerykański ośrodek Pew Research Center. Z przeprowadzonych w 39 krajach badań wynika, iż większość mieszkających tam muzułmanów uważa islam za jedyną prawdziwą religię. Ich zdaniem prawo szariatu, które reguluje zarówno zwyczaje religijne, jak i codzienne zycie, powinno z kolei byc jedynym obowiazujacym w danym kraju.

«« | « | 1 | » | »»
 • moja opinia
  01.05.2013 22:53
  W "Credo" wyznajemy, ze istnieje tylko JEDEN prawdziwy kościół, wiec po co paktować ze złem?
 • złamana_ręka
  01.05.2013 23:17
  Rozmawiać trzeba z każdym. W historii wiele krzywd wyrządzili sobie chrześcijanie muzułmanom i muzułmanie chrześcijanom. Nie można na serio traktować taki dialog, jak w Nigerii, gdzie podpalono kościół chrześcijański z wiernymi i widziałem zdjęcie z popalonymi ciałami. Nie można także rozmawiać na zasadzie: "nam należy się tolerancja i dlatego chcemy pozwolenie na budowę meczetów", gdy nawet przeżegnać się w krajach arabskich nie można, a co dopiero wybudować kościół chrześcijański. Dialog powinien być na równych prawach,zasadach.
 • Vislicesis
  01.05.2013 23:21
  Z perspektywy tego co widzę i czytam muszę stwierdzić, ze jedyny dialog jaki można prowadzić z muzulmanami to dialog przy pomocy AK-47.
 • prostaczek
  01.05.2013 23:28
  22 Któż zaś jest kłamcą, jeśli nie ten,
  kto zaprzecza, że Jezus jest Mesjaszem?
  Ten właśnie jest Antychrystem,
  który nie uznaje Ojca i Syna.
  23 Każdy, kto nie uznaje Syna,
  nie ma też i Ojca,
  kto zaś uznaje Syna, ten ma i Ojca.1.j.1.22-23.z ANTYCHRYSTEM nie WOLNO!!!dyskutowac!!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.