Religie przeciw homomałżeństwom

Zwierzchnicy różnych religii skierowali specjalny list do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, w którym proszą go o porzucenie planów przyznania parom homoseksualnym prawa do zawierania małżeństw.

Wspólny protest podpisali wyznawcy chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, hinduizmu i buddyzmu. Wśród przedstawicieli różnych chrześcijańskich Kościołów i wspólnot znaleźli się również hierarchowie katoliccy, w tym arcybiskupi Peter Smith z Southwark, Bernard Longley z Birmingham i George Stack z Cardiff.

„Jesteśmy rozczarowani, że rząd nie podjął debaty z różnymi wspólnotami religijnymi w Wielkiej Brytanii. Błędnie założono, że sprzeciw wobec redefinicji małżeństwa ogranicza się do niewielkiej liczby chrześcijan” – podkreśliło 53 sygnatariuszy apelu.

Według nich wprowadzenie prawa umożliwiającego osobom tej samej płci zawieranie małżeństw oznacza dewaluację tego pojęcia. „Te propozycje podważają naturę i miejsce rodziny w naszym społeczeństwie. Prosimy o powstrzymanie się przed podjęciem tego destrukcyjnego kroku” – czytamy w międzyreligijnym apelu do brytyjskiego premiera.

Projekt takiej ustawy ma trafić pod obrady Izby Lordów w tym tygodniu.

«« | « | 1 | » | »»