Pakistan: Caritas pomaga powodzianom

Powodzie nawiedziły także Pakistan. Również tutaj chrześcijanie spieszą z pomocą poszkodowanym, przeważnie muzułmanom.

Tym razem monsunowe ulewy spowodowały zalanie znacznych obszarów prowincji Pendżab. Żywioł zatopił kilkaset miejscowości, powodując ponad sto ofiar śmiertelnych, a 300 tys. osób pozbawiając dachu nad głową. Pakistańskiej Caritas udało się dotrzeć do stu poszkodowanych rodzin, którym zapewniono żywność i środki czystości. Także chrześcijańscy wolontariusze włączyli się w działania ratownicze, współdziałając z instytucjami państwowymi. W najbliższych dniach Caritas zamierza uruchomić polowe ambulatoria dla powodzian. 

Tego rodzaju działalność kościelnych instytucji humanitarnych nie jest w Pakistanie nowością. Już w czasie ubiegłorocznych powodzi tamtejsza Caritas przyszła z pomocą 7 tys. rodzin poszkodowanych. Opatrzono także 4.700 rannych i chorych. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.