Chcą odbudować kraj z chrześcijanami

„My muzułmanie i chrześcijanie żyjemy razem na tej ziemi od 1400 lat. Chcemy razem odbudować nasz kraj” – mówi wyznawca islamu Mohamed Elhariry.

Młody biznesmen z Kairu w rozmowie z Asia News opisał relacje panujące wśród zwykłych Egipcjan, których nie dzieli polityka i religia. „Jesteśmy pod wrażeniem odwagi i postawy Koptów, prawosławnych i protestantów. Proponowaliśmy im pomoc w ochronie ich świątyń. Nasi chrześcijańscy bracia i siostry powiedzieli, że nasza propozycja jest bardzo szlachetna, ale jej nie przyjmą ze względu na nasze bezpieczeństwo. Powiedzieli, że razem będziemy odbudowywać to, co zostanie zniszczone, gdy już uporamy się z terroryzmem” – opowiada mężczyzna. 

Mohamed Elhariry wypowiedział się krytycznie o możliwości podjęcia dialogu z siejącym w Egipcie strach i śmierć Bractwem Muzułmańskim. „Jak mogę rozmawiać z terrorystą, który grozi mi bronią, burzy bezpieczeństwo moje, mojej rodziny i kraju? Mogę rozmawiać tylko z tymi, którzy są gotowi uznać, że pierwszym warunkiem dialogu jest dobro wszystkich Egipcjan” – podkreśla muzułmanin. 
 

«« | « | 1 | » | »»
 • wzgardzony
  25.08.2013 00:22
  Artykuł wyraźnie chcący przedstawić islam w pozytywnym świetle. Wydaje mi się, że nikt o nikim nie wystawi opinii tak jak ktoś wystawi ją sobie sam. Każdy sobie wydaje o sobie opinię. Polecam stronę internetową propagującą islam. Można tam wyczytać wiele interesujących rzeczy. Sprowadza się wg mnie do jednego, islam nie dopuszcza sekularyzacji, resztę wniosków wysnujcie sami. Tutaj jest prawda, reszta to mydlenie oczu. Oczywiście należy pamiętać, że pojęcie islamu podobnie jak pojęcie chrześcijaństwa jest bardzo szerokie.
  http://islam.pl/artykul/200/czy-mozna-zsekularyzowac-islam-
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.