Obrzezanie w ambasadzie?

Jeśli UE zabroni obrzezania, Żydzi będą je wykonywać w ambasadach Izraela - ostrzega Yoel Razvozov, przewodniczący komisji ds. imigracji i diaspory w Knesecie.

Środowiskami żydowskimi wstrząsnęła październikowa rezolucja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, wedle której obrzezanie chłopców powinno zostać zabronione. W dokumencie czytamy, że rytuał jest "pogwałceniem integralności cielesnej dzieci". Choć rezolucja nie jest wiążąca, to jednak wyznacza pewien kierunek, w którym zmierzają państwa Unii Europejskiej. Kierunek ten spotkał się z ostrą reakcją Izraela

Jako, że obrzezanie jest jednym z elementów stanowiących o tożsamości narodowej Izraela, to trudno sobie wyobrazić, aby Żydzi postanowili z niego zrezygnować, ze względu na kulturowo-obyczajowe uprzedzenia europejskich biurokratów.

Yoel Razvozov, przewodniczący komisji ds. imigracji i diaspory w Knesecie już zapowiedział, że jeśli państwa europejskie zabronią obrzezania dzieci, to Żydzi będą je wykonywać na terenie ambasad Izraela, które są suwerennym terytorium państwa Izrael. Zdaniem polityka rezolucja unijna jest atakiem na religię i tradycje żydowskie, a wszelka dyskusja o jakichkolwiek zmianach prawnych, które zagroziłyby tradycjom żydowskim, powinna być zduszona w zarodku.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Rafał
  16.10.2013 07:57
  Mam nadzieję, że my Katolicy też będziemy tak zaciekle i przede wszystkim WSZYSCY RAZEM bronić naszej wspólnej chrześcijańskiej tradycji, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Oczywiście mam nadzieje, że takiej potrzeby nie będzie...
 • Podpisany
  16.10.2013 08:22
  Jak mawiali widząc lokalne obyczaje Krzyżacy w "Krzyżakach": ...
  No, nie ważne, każdy wie.
  Pan Razworow "ostrzega" - ciekawe...
  Ciął będzie ambasador czy rabin? Co z "odpadami niebezpiecznymi"? Procedura obowiązująca na terenie kraju rezydencji będzie zachowana? Liczba napletków będzie objęta tajemnicą dyplomatyczną? Same problemy panie Razworow. A swoją drogą, że też faszyzm zapuszcza się już tak daleko: zakaz obcinania napletka, zakaz zabicia kozy po swojemu, przymus posłania dziecka do ich szkoły z ich programem w konkretnym wieku, przymus szczepienia, inwigilacja smsmów, rozmów, maili, pobytu, inwigilacja niemal wszystkich transakcji finansowych, pozwolenia na prawie wszystko związane z trwałym majątkiem, wkrótce kontrola śmieci, przymus płacenia na kogoś innego w ZUS, itd. A strzyżone i golone owce milczą jak to w "milczeniu owiec".

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.