Nie takie obrzezanie straszne…

Izrael broni praktyki przed Radą Europy, która chce jej zakazu.

Na zlecenie Knesetu nagrany został film, który ma przekonać Radę Europy do tego, by nie utrudniała przeprowadzanie obrzezania chłopców. W pięciominutowym filmie przewodniczący parlamentu Juli Edelstein tłumaczy, iż naród żydowski będzie przestrzegać tego jednego z największych przykazań wyznania mojżeszowego bez względu na wszelkie zakazy. Film ma zostać pokazany podczas posiedzenia komisji społecznej i zdrowia RE.

W filmie występują także izraelscy lekarze, którzy tłumaczą także, jakie korzyści zdrowotne przynosi obrzezanie. Jednym z wypowiadających się jest dyrektor Szpitala Świętej Rodziny z Nazaretu, Ibrahim Harbaji. Obrzezanie ma być skutecznym środkiem zapobiegawczym dla chorób przenoszonych drogą płciową. Zdaniem lekarzy zalecane jest wczesne obrzezanie, które minimalizuje ból, a jeśli dokonują go profesjonaliści, także możliwość wystąpienia skutków ubocznych.

W październiku Rada Europy stwierdziła, iż „nie powinno się przeprowadzać szczególnych operacji i praktyk, póki dziecko nie jest wystarczająco dojrzałe, by poznać jego opinię”. Z kolei żydzi mają przykazane, by obrzezać chłopców ósmego dnia po narodzinach. Środowiska żydowskie oraz władze państwa Izrael skrytykowały rezolucję RE także ze względu na zrównanie w niej obrzezania chłopców i okaleczania intymnych części ciała dziewczynek.

«« | « | 1 | » | »»
 • Mała Droga
  02.02.2014 22:35
  Jesteśmy z wami, Izrael. Słowa Piotra i Jana Apostołów doskonale tutaj pasują: "Lecz Piotr i Jan odpowiedzieli: Rozsądźcie, czy słuszne jest w oczach Bożych bardziej słuchać was niż Boga?" Dz 4,19
 • piomach
  03.02.2014 06:47
  Następnym krokiem będzie zakaz Chrztu Świętego, według tego samego uzasadnienia

  "nie powinno się przeprowadzać szczególnych operacji i praktyk, póki dziecko nie jest wystarczająco dojrzałe, by poznać jego opinię”.
 • Gość
  08.02.2018 14:35
  http://info.wiara.pl/doc/573169.Zmarli-po-obrzezaniu oraz http://info.wiara.pl/doc/261185.Szwecja-Matka-wyplaci-corce-odszkodowanie-za-rytualne-obrzezanie
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.