Nie ma zakazu dla islamu w Angoli, ale…

Przedstawiciel angolańskiego ministerstwa kultury w wypowiedzi dla AFP zdementował doniesienia, jakoby władze zakazały wyznawania islamu w tym kraju. Sprawa wciąż jednak wydaje się dość skomplikowana.

- Nie ma w Angoli wojny z religią muzułmańską, ani jakąkolwiek inną - oświadczył Manuel Fernando, dyrektor Krajowego Instytutu Spraw Religijnych, podlegającego ministerstwu.

Dodał, że nie istnieją żadne wytyczne, mające na celu niszczenie lub zamykanie miejsc kultu.

Sprawa wydawałaby się jasna, gdyby nie dziwnie wymijające odpowiedzi, jakich na pytania o tę kwestię udzielają placówki dyplomatyczne tego kraju. Wprawdzie dyplomata Angoli, akredytowany w Waszyngtonie zaprzeczył doniesieniom o zakazie wyznawania w jego kraju islamu, jednak uczynił to anonimowo. Oficjalnie ambasada ta stwierdziła jedynie, że nie ma żadnych informacji na ten temat.

Podobną deklarację usłyszeliśmy w ambasadzie Angoli w Warszawie. Odmówiono nam jakiegokolwiek komentarza z braku pewnych informacji w tej sprawie.

Wydaje się, że sytuacja w Angoli jest napięta, jednak trudno zdobyć szczegółowe informacje na ten temat. Jeden z południowoafrykańskich serwisów - zaprzeczając doniesieniom o zakazie – doniósł jednak, że mamy w Angoli do czynienia z kryzysem: „Prawie 300 ludzi protestujących przeciw rządowi zostało w ostatnim tygodniu uwięzionych po tym, jak dwóch działaczy zostało zabitych przez siły rządowe.”

Wciąż staramy się o możliwie najdokładniejsze wyjaśnienie, co dzieje się w Angoli. Cokolwiek ustalimy, podamy do wiadomości naszych czytelników.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANGOLA, ISLAM

 • Stanisław_Miłosz
  27.11.2013 17:08
  W czasach gdy się dziś jest tu, jutro tam, nikt nic nie wie. :D Zupełnie jak by Angola była gdzieś na Marsie.

  Mam radę dla niedoinformowanych mediów: nie się skonsultują z panami z WSI, oni szybko wszystko ustalą. Ustalą, bo przecież z czasów wojny domowej (zwanej "wyzwoleńczą") i wspierania komunistów kontakty jakieś pozostały (a kto wie czy nawet nie kwitną, każdy rewolucjonista przecież kiedyś z idealizmu wyrasta by obrastać w kasę).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.