Katolicy zasztyletowani

Dwoje katolików – Monika Mridha (65 lat) i jej syn Suszil (44) zginęli w Bangladeszu na tle sporu o ziemię.

Ich martwe ciała znaleziono 7 stycznia w powiecie Barisal na południu kraju. Drugi syn – 40-letni Somiron uniknął śmierci tylko dlatego, że w chwili zabójstwa był poza domem. Wszyscy byli członkami miejscowej parafii św. Piotra. Według policji matka i syn zostali zasztyletowani.

Przedstawiciele policji oświadczyli włoskiej agencji misyjnej AsiaNews, że zwłoki znaleziono wczoraj rano, obecnie zaś znajdują się one w miejscowym szpitalu, aby krewni mogli je rozpoznać. Funkcjonariusze oznajmili również, że na razie nikogo jeszcze nie aresztowano w tej sprawie.

Chociaż dotychczas nie są znani ani sprawcy, ani powody zbrodni, to – zdaniem niektórych krewnych ofiar – wszystko wskazuje na to, że stoją za nią niektórzy sąsiedzi zabitych, muzułmanie, którzy od dawna chcieli zdobyć ich ziemie.

Przywódcy Stowarzyszenia Chrześcijan Bangladeszu przebywali na miejscu znalezienia ciał, aby odmówić nad nimi modlitwę.

„Ktokolwiek dopuścił się tego zabójstwa, wykorzystał panujący w kraju klimat bezkarności i przemocy w obliczu zbliżających się wyborów” – powiedział AsiaNews Nirmol Rozario ze wspomnianego Stowarzyszenia. Zażądał od władz „przykładnego ukarania winnych tego czynu”. Inny chrześcijanin – Christopher Robi D’Costa z ośrodka duszpasterskiego w Barisalu – dodał: „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni z powodu tych zabójstw, ludzie żyją w strachu. Modlimy się o pokój”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.