Boko Haram uprowadziła kolejnych 60 dziewcząt

Islamscy fundamentaliści uprowadzili w Nigerii kolejnych 60 dziewcząt. Bojówkarze z Boko Haram napadli na dwa miasteczka (Waga i Grata) w regionie Adamawa, który od dwóch miesięcy znajduje się praktycznie pod ich kontrolą.

Świadkowie mówią o setce uzbrojonych po zęby islamistów, którzy najpierw ostrzelali miasteczka, a następnie ograbili i spalili sklepy oraz domy. Dopełniając dzieła zniszczenia, zbierali na głównych placach miasteczek nastolatki, które następnie wywieźli w nieznanym kierunku.

Kolejne porwanie stawia po znakiem zapytania rezultat negocjacji rządu z fundamentalistami, prowadzonych w celu uwolnienia uczennic porwanych przez Boko Haram w kwietniu br. Z miasta Chibok uprowadzono wówczas ok. 200 dziewcząt, głównie chrześcijanek. Wiele z nich torturami i gwałtem zostało zmuszonych do przejścia na islam.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • sorcier
  23.10.2014 21:00
  sorcier
  Tu odbywa się rzeczywisty dramat rodzin, które rzeczywiście wymagają wsparcia. Dlaczego tutaj kard. Marx i Kasper nie interweniują i nie nagłaśniają sprawy?!
 • issewen
  25.10.2014 13:11
  To hanba takze dla Polski i naszych rzadzacych - po co mamy wojsko?? Tylko po to zeby egoistycznie czekac az ktos nas napadnie i wtedy sie wykrwawiac?? Czy nie po to zeby pomagac bliznim??

  Wojsko Polskie i innych europejskich krajow powinno byc w Afryce i na Bliskim Wschodzie - ratowac niewinnych i pacyfikowac skrajnych islamistow.

  Bezczynnosc swiata, takze mojego kraju to hanba!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.