Archeologia potwierdza biblijne relacje o królestwie Dawida i Salomona

W Ziemi Świętej znaleziono niedaleko Gazy sześć starożytnych pieczęci glinianych. Datuje się je na X wiek przed Chrystusem, pochodzą zatem z czasów królów Dawida i Salomona.

Marność nad marnościami i wszystko marność...   Shakko Marność nad marnościami i wszystko marność...
XIX-wieczny obraz przedstawiający starego, melancholijnego króla Salomona. Autor malowidła: Isaac Asknaziy
Nie ma na nich żadnych inskrypcji, ale zdaniem archeologów służyły one do pieczętowania oficjalnych dokumentów. Odkryła je w Khirbet Summeily na południu Izraela ekipa z uniwersytetu stanu Missisipi w USA.

Jak uważa prof. Jimmy Hardin ze wspomnianej uczelni, wykopalisko potwierdza wysoki poziom polityczno-gospodarczy królestwa Izraela w czasach Dawida i Salomona, zgodny z tym, co czytamy w biblijnych Księgach Samuela i Królewskich. Podważa to sceptyczne opinie, według których Izraelici nie byli jeszcze wówczas tak rozwinięci, by mieć dobrze zorganizowane państwo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.