Świat islamu wobec "ślepoty Zachodu"

Światowa prasa komentuje ostatnią prowokację "Charlie Hebdo" w związku z opublikowaniem na okładce karykatury Mahometa. Muzułmańskie media krytykują "podwójne standardy" Zachodu.

"Nowa okładka, nowe obawy" - pisze na frontowej stronie New York Times, dodając, iż "Charlie Hedbo  prowokuje do dalszych aktów brutalności".

Turecki pisarz Mustafa Akyol wzywa muzułmański świat to stonowania wobec pojęcia bluźnierstwa. "Wściekłość nie jest znakiem niczego innego jak niedojrzałości. Siła wiary pochodzi nie z przymusu wobec krytyków i dysydentów, lecz z moralnej integracji i intelektualnej siły wyznawców" - próbuje łagodzić nastroje.

Wiele muzułmańskich gazet, również tych postępowych, ostro jednak krytykuje "Charlie Hebdo" za ostatnią okładkę. "Charlie Hebdo kontynuuje swoje prowokacje" - głosi nagłówek jordańskiego dziennika Al-Dustour.

Wydawany w Algierii dziennik Echourouk zarzuca francuskiemu rządowi wspieranie nowej edycji pisma oceniając, że to "przekracza wszystkie 'czerwone linie' i otwiera krucjatę przeciw muzułmanom".

Jak na potwierdzenie tych słów, w Pakistanie na ulice wyszły demonstracje ludzi z transparentami "żydzi i chrześcijanie popełniają bluźnierstwa zaczynając wojnę krzyżową przeciw muzułmanom na całym świecie".

Komentator saudyjskiego dziennika Al-Watan, Idris al-Driss oczekuje, że francuskie prawo będzie chronić "ludzkie świętości i wiarę przed atakami o ośmieszaniem". "Wolność wyrazu powinna się kończyć tam, gdzie zaczyna obrażać innych ze względu na kolor, rasę czy religię". Dodaje, iż "obrażanie religii powinno być prawnie rozpatrywane tak jak rasizm".

Natomiast komentator libańskiej gazety Al-Anwar, Raouf Shahouri oskarża Zachód o podwójne standardy. Zwraca uwagę na państwa gdzie penalizacji podlegają zachowania antysemickie a "nie widzi się przestępstwa z atakowaniu proroka muzułmanów i ranienia uczuć więcej ponad miliarda muzułmanów na całym świecie".

W jego ocenie "ten model półślepoty zachodniej sprawiedliwości jest potężnym źródłem dla terroryzmu".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Krzysiek
  15.01.2015 17:36
  >> "podwójne standardy" Zachodu<<

  Przeceniacie ich - oni nie mają żadnych standardów:
  - zabijają swoje nienarodzone dzieci
  - eutanazji poddają nie podatników
  - wolą zboczenia niż wierność małżeńską.

  To są trupy chodzące, tylko ładnie ubrane w fajnych autach i pociągach.
 • anna
  15.01.2015 17:39
  Wstyd mi za Francję !
  Dokąd zmierzacie , Wy wszyscy , którzy wyrzuciliście Boga ze swojego życia ?
  Co i komu chcecie udowodnić ?
  Czy nowy świat , który budujecie , to świat wulgaryzmów, przekleństw , szyderstw i wszelakiej kloaki ?
  Taki świat zostawicie swoim dzieciom ?
 • pja
  17.01.2015 22:46
  Jakim dzieciom? Większość z nich zabiją zanim się narodzą, a pozostałe będą miały nowy świat: świat Koranu, minaretów i burek.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.