Słowo „Allah” może być stosowane w wewnętrznym użytku Kościoła

Potwierdzony sądownie zakaz używania słowa „Allah” przez katolicki tygodnik w Malezji nie dotyczy Biblii i liturgii. Zapewnił o tym arcybiskup stołecznego Kuala Lumpur Julian Leow.

W specjalnym liście do wiernych przypomniał on, że odrzucenie przez trybunał federalny odwołania od decyzji administracyjnej zakazującej używania w druku przez Catholic Herald słowa „Allah” na określenie Boga dotyczy wyłącznie tego konkretnego czasopisma. Restrykcja nie obejmuje zatem innych form stosowania tego określenia w życiu Kościoła, np. w tłumaczeniach Pisma Świętego czy nabożeństwach.

Abp Leow nie ukrywa jednocześnie niepewności co do konsekwencji sądowej decyzji w odniesieniu do mniejszości religijnych w Malezji. Zaleca jednak wiernym, by „nie tracili wiary i nadziei”, lecz nadal walczyli o swoje prawa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.