Zabójcy z ISIS spalili żywcem 50 osób

Bojówki Państwa Islamskiego spaliły żywcem 50 irackich cywilów, w zachodniej części kraju al-Anbar. Wielu z nich było Kurdami. O zdarzeniu poinformował 21 lutego serwis presstv.ir. Wcześniej w ten sam brutalny sposób islamiści zabili jordańskiego pilota.

Zbiorowego zabójstwa dokonano w mieście Hit, ok. 140 km od stolicy kraju, Bagdadu, podały w sobotę irackie media. Do zdarzenia doszło niespełna tydzień po tym, jak islamiści zabili torturując 45 osób w Khan al-Baghdadi, ok 180 km od Bagdadu.

Tożsamość zamordowanych w Khan al-Baghdadi nie jest znana, choć lokalne źródła podały, że wiele z ofiar to mężczyźni z służb ochrony. Wcześniej 6 lutego, islamiści spalili żywcem 16 irackich żołnierzy w al-Islah niedaleko Mosulu.

Natomiast w poniedziałek 23 lutego, w Syrii w prowincji Hassakeh dżihadyści uprowadzili 90 chrześcijan, po dokonaniu najazdu na dwie wsie - podał we wtorek serwis news.yahoo powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Nieznane są szczegóły ile kobiet i dzieci jest wśród uprowadzonych i dokąd zostali zabrani.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • gość
  25.02.2015 07:14
  A my w Kościele nadal obchodzimy dzień, tfu, islamu... To jedna z większych głupot, jakie możemy robić i skandal. Rycerze - krzyżowcy przewracają się w grobach i odwracają od nas oczy ze wstydu.
 • Marek
  25.02.2015 10:03
  Wszyscy Ci, którzy patrzą na te egzekucje w internecie mogą w jakiś sposób wpływać na większą ilość takich zdarzeń. Jak nie będzie oglądalności to może odpuszczą.
 • W.
  25.02.2015 14:36

  Czy nasi rządzący chcieliby doprowadzić Polskę do takiego stanu???

  https://www.youtube.com/watch?v=b9DU62WQur0
 • ciekawy
  27.02.2015 16:10
  O ile sobie dobrze przypominam palenie na stosie było w pewnym okresie czasu ulubioną metodą walki z heretykami stosowaną przez KK. A osoby które skazywały, często niewinnych ludzi na taką śmierć działały w "Świętym Oficjum", zaprawdę ci ludzie za życia byli "świętymi" :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.