"IS jest narzędziem w ręku mocarstw"

„Państwo Islamskie jest narzędziem w ręku mocarstw, przez nie zostało utworzone i uzbrojone. Nie zwalczają go one, ale kupują od niego ropę i znaleziska archeologiczne” – powiedział wczoraj w wywiadzie dla włoskiej telewizji katolickiej TV 2000 wikariusz apostolski z Aleppo.

Bp Georges Abou Khazen OFM, kościelny zwierzchnik wszystkich katolików obrządku łacińskiego w Syrii, stwierdził, że w krajach z nią graniczących, w tym także w Turcji, tzw. Państwo Islamskie ma prawdziwe obozy szkoleniowe.

„Ludzie z Państwa Islamskiego zajęli tereny, na których jest ropa naftowa – powiedział bp Khazen. – Sprzedawali ją po 10 dolarów za baryłkę, a obecnie po 30 dolarów. I dobrze wiemy, kto kupuje od nich ropę czy znaleziska archeologiczne. Na pewno nie Somalijczycy ani Mauretańczycy! Z ISIS handlują nie tylko zachodnie kompanie. A biedni ludzie tracą życie. W Syrii mieliśmy 23 grupy religijno-etniczne stanowiące piękną mozaikę. A teraz co się z nimi dzieje? I co tu mówić o prawach człowieka!”. Urodzony w Libanie franciszkanin mówił ponadto o tureckich działaniach wojskowych przeciw Państwu Islamskiemu, które, jak się obawia, są dla Turków pretekstem do zwalczania Kurdów. „Wiemy, że Turcja pozwoliła jednostkom ISIS na wejście, zbrojenie się i szkolenie” – dodał wikariusz apostolski Aleppo. Usprawiedliwia on też tych, którzy – tak muzułmanie, jak i chrześcijanie – stają do walki zbrojnej w obronie przed dżihadystami. Ubolewa nad nienawiścią, z jaką spotykają się wyznawcy Chrystusa sprzymierzeni z Kurdami przeciwko ISIS.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ble
  29.07.2015 20:10
  Prędzej czy później Zachód zapłaci za to co robi. Nie, my wszyscy zapłacimy. Tak jak już płacimy przynależnością do chorego ustroju zwanego Unią Europejską. Kto tak naprawdę korzysta? Kilku kacyków z Najbogatszych państw kontynentu, zapłatą za rope są nie tylko dolary, czy euro, ale rozmieszczanie w całej Europie muzułmanów i rozprzestrzenianie islamu. Dlatego wciskają na siłę tę dzicz, by gdy przyjdzie pora wzięła maczety i bomby i ruszyła na nas. Jeśli nie będziemy postępować na wzór Węgrów czarno wszystko widzę. Już Czeczeńscy islamiści terroryzują i tworzą państwo islamskie w naszym kraju przy cichym poparcie nazywanym niereagowaniem ze strony służb, którym najprawdopodobniej za takie zachowanie zapłacono. Bo nie wierzę by praworządny Polak nie reagował na takie zagrożenie. Czeczeńców niech sobie wezmą Niemcy, Francuzi, a może i Obama, bo pewnie też już jest obrzezany.
 • Orwell
  29.07.2015 20:36
  Święta prawda!
 • Maluczki
  30.07.2015 12:25
  Izrael jakoś nie nawołuje do walki z IS. Najbardziej Izraelowi przeszkadza Iran, bo może wyprodukować broń nuklearną, którą Izrael już ma.
  Ta zadyma z IS jest na rękę Izraelowi, bo jego wrogowie niszczą się wzajemnie. A to że ginie mnóstwo ludzi? No cóż, to tylko goje.
 • Maluczki
  30.07.2015 12:27
  "IS jest narzędziem w ręku mocarstw"

  A mocarstwa narzędziem w ręku Izraela!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.