Zbrodnie ISIS przeciw chrześcijanom to ludobójstwo

Jednomyślnie uznał brytyjski parlament.

Brytyjscy parlamentarzyści jednomyślnie uznali, że zbrodnie Państwa Islamskiego przeciw chrześcijanom, jazydom i innym mniejszościom religijnym to ludobójstwo. Choć rząd był przeciwny uchwaleniu takiej rezolucji, ostatecznie opowiedzieli się za nią wszyscy biorący udział w głosowaniu.

Parlamentarzyści domagają się od premiera Camrona, aby sprawa ta został przedłożona na oenzetowskiej Radzie Bezpieczeństwa, a winni zbrodni odpowiedzieli za swe czyny przed Międzynarodowym Trybunałem. Warto przypomnieć, że podobne rezolucje zostały już przyjęte przez amerykański Kongres, Parlament Europejski i Radę Europy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.