Rosną obawy o los porwanych chrześcijan

Rosną obawy o los chrześcijan porwanych przez Państwo Islamskie w północnej Syrii, na pograniczu z Turcją.

Ostatnie dane mówią o 350 pojmanych. Jak podaje syryjskokatolicki patriarcha Antiochii Ignacy Józef III Younan, islamiści mieli zabić już w ostatnich godzinach ok. 20 wyznawców Chrystusa. Inni hierarchowie tym informacjom z kolei stanowczo zaprzeczają, bądź pomniejszają liczbę domniemanych ofiar.

Pozostaje jednak obawa, że dziś, w świąteczny dzień muzułmanów, dojdzie do pokazowych egzekucji chrześcijan. Zdaniem patriarchy Younana należy podjąć zdecydowaną walkę z Państwem Islamskim. Przestrzega on jednak przed atakiem z powietrza, który wyrządza wielkie szkody miejscowej ludności, a pod względem strategicznym niewiele daje. Syryjskokatolicki hierarcha jest natomiast przekonany, że należy wesprzeć oddziały miejscowe, które walczą z Państwem Islamskim na lądzie, w tym syryjskie wojska Baszara al-Asada.

„Trzeba udzielić pomocy militarnej wojsku irackiemu, kurdyjskiemu, a także syryjskiemu – powiedział Radiu Watykańskiemu patriarcha Younan. – Trzeba skończyć ze stygmatyzowaniem prezydenta Asada jako dyktatora. Lepsza jest bowiem taka dyktatura niż ten bestialski terroryzm, który nie uznaje żadnych wartości. To było kłamstwo, błąd Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, w szczególności Francji i Wielkiej Brytanii: chcieć obalić dyktaturę Asada, dozbrajając tak zwaną umiarkowaną opozycję. To była iluzja. Teraz nie ma już innego wyjścia”.

«« | « | 1 | » | »»
 • Anna
  27.02.2015 21:34

  Psalm 83

  "O Boże, nie trwaj w milczeniu,
  nie milcz i nie spoczywaj, Boże!
  3 Bo oto burzą się Twoi wrogowie
  i podnoszą głowę ci, którzy Cię nienawidzą.
  4 Knują spisek przeciwko Twojemu ludowi,
  zmawiają się przeciw tym, których strzeżesz.(...)
  O Boże mój, uczyń ich podobnymi do źdźbeł ostu,
  do plew gnanych wichurą.
  15 7 Jak ogień pożera lasy,
  jak pożoga wypala góry,
  16 tak ich ścigaj Twoją nawałnicą
  i burzą Twoją wpraw ich w zamieszanie!"

 • k
  27.02.2015 21:38
  To nie był błąd. Satanistyczny rząd USA celowo uzbroił i zbroi poprzez Turcję nadal IS. Celowo poprzez fundację Sorosa zmobilizował opozycję na Ukrainie. Jedynym błędem za który zapłacimy wiarą albo i własnym życiem jest nasza ślepota i udział w UE.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.