Nigeria: Modlitwa za porwane przed rokiem uczennice

Kościół w Nigerii modli się dziś szczególnie za uprowadzone przed rokiem uczennice i kolejny raz apeluje do władz, by uczyniły więcej dla ich uwolnienia.

Przewodniczący nigeryjskiego episkopatu podkreślił przy tej okazji, że napawa niepokojem fakt, iż dziewczęta do tej pory nie zostały uwolnione, ale najgorsze jest to, że zupełnie nic nie wiadomo o ich losie. Dokładnie rok temu islamiści z Boko Haram uprowadzili z liceum w Chibok 276 uczennic, głównie chrześcijanek. Ich porwanie było tylko jednym z wielu. Amnesty International szacuje, że jedynie w tym roku muzułmańscy fundamentaliści uprowadzili w Nigerii 2 tys. dziewcząt i kobiet.

„Brak wiadomości o porwanych to ogromne cierpienie dla ich rodzin” – podkreśla abp Ignatius Kaigama. Przypomina zarazem, że podjęta przeciwko Boko Haram ofensywa wojsk rządowych nie przyniosła dotąd oczekiwanych skutków, a ugrupowanie wciąż jest bardzo mocne na północy kraju. „Trzeba zintensyfikować działania przeciwko islamistom. Mamy nadzieję, że nowy prezydent wywiąże się ze swych przedwyborczych obietnic, w których zobowiązywał się do rozwiązania problemu Boko Haram” – podkreśla przewodniczący nigeryjskiego episkopatu. Szacuje się, że w ciągu minionych 14 miesięcy z rąk islamistów zginęło 5,5 tys. cywilów, w tym kobiety i dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.