Mobilny meczet pod nosem Putina

Na ulicach Moskwy pojawi się pod koniec przyszłego tygodnia mobilny meczet przeznaczony dla wyznawców islamu zamieszkałych lub czasowo przebywających w stolicy Rosji - poinformował w czwartek jeden z twórców tego projektu Ajrat Kasimow.

Ta inicjatywa podjęta wobec braku dostatecznej liczby świątyń muzułmańskich w stolicy Rosji jest finansowana dzięki zbiórce społecznościowej (crowdfundingowi). W Moskwie mieszka około dwóch milionów muzułmanów, co stanowi niemal piątą część jej ludności.

Ruchomy meczet będzie miał niewielkie rozmiary i zostanie zmontowany na podwoziu autobusu. Będzie go można wezwać w określone miejsce przez internet, a korzystanie z niego będzie bezpłatne.

Według Kasimowa, jeśli pomysł spotka się z aprobatą moskiewskich muzułmanów, utworzona zostanie cała "flotylla" mobilnych meczetów. Część będzie przemieszczała się na stałych trasach, a pozostałe mogłyby zostać zainstalowane w pobliżu wielkich centrów handlowych.

Wprawdzie brak dokładnych oficjalnych statystyk, ale liczbę muzułmanów w Rosji ocenia się na 20 milionów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, ROSJA, WYZNANIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.