Indie: władze chcą bronić chrześcijan

„Obojętność i totalne milczenie wobec ataków na kościoły i społeczność chrześcijańskie ustąpiły miejsca rzeczywistemu zaniepokojeniu”.

Tak zmianę postawy indyjskich władz opisał ordynariusz Faridabadu abp Kuriakose Bharanikulangara. Rok temu, po dojściu do władzy opozycyjnej, uznawanej za nacjonalistyczną i związaną z radykalnymi hinduistami Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) nasiliły się ataki na chrześcijan. Dochodziło nawet do przymusowych nawróceń na hinduizm. Mimo skarg kościelnych zwierzchników władze nie podejmowały niezbędnych działań w obronie mniejszości religijnych. W ostatnim czasie rząd zmienił postawę i podjął działania, by poprawić swoje relacje ze wspólnotami chrześcijańskimi.

Między innymi ustanowiony został stały system komunikowania między rządem a Kościołem. Podczas ostatniego spotkania z katolickimi biskupami minister finansów i informacji Arun Jaitley zapewnił, że jego partia „nie aprobuje ataków na mniejszości religijne, nawoływania do nienawiści i przymusowych nawróceń”.  Minister, który sam uczęszczał do katolickiej szkoły, przyrzekł wspierać chrześcijan i ich instytucje, choć zarazem przyznał, że rząd nie zawsze jest w stanie kontrolować wypowiedzi i działania wszystkich członków swojej partii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.