Dialog międzyreligijny drogą do pokoju

Dialog międzyreligijny jest jedną z najważniejszych dróg budowania pokoju w Afryce. Tym jednym zdaniem można streścić prace chrześcijańsko-muzułmańskiego kongresu, który odbył się w stolicy Senegalu, Dakarze.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele krajów Afryki Zachodniej borykających się na co dzień z przemocą szerzoną w imię religii, a także tych, w których dialog międzyreligijny pozwolił na przywrócenie pokojowego współistnienia.

Burkiński kardynał Philippe Ouédraogo wskazał, że dialog z islamem jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących praktycznie przed wszystkimi krajami świata. Podkreślił, że religie nie mogą być nośnikami konfliktów i przemocy, ale muszą stać na służbie pokoju. „Nie ma pokoju między państwami bez pokoju między religiami; ten z kolei nie jest możliwy bez dialogu międzyreligijnego; jedyną drogą budowania pokoju jest prawdziwy dialog” – mówił arcybiskup Wagadugu. W czasie spotkania przypomniano, że pokój jest darem Boga, ale zarazem owocem ludzkich wysiłków.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.