IS morduje nieposłusznych imamów

Bojownicy Państwa Islamskiego ścięli wczoraj w Mosulu głowę trzem imamom, którzy odmówili pomocy w rekrutacji nowych terrorystów.

Byli oni znani i szanowani przez miejscowych sunnitów. Egzekucja odbyła się w obecności kilkudziesięciu świadków. W tym samym dniu zamordowano również prof. Ashwaq al-Nouaymi, który nie chciał podczas swoich wykładów propagować ideologii ISIS. W czerwcu 2014 roku zaraz po zdobyciu Mosulu islamiści zabili wielu imamów, w tym Wielkiego Imama, ponieważ odmówili oni przysięgi na wierność Państwu Islamskiemu. Wypędzili też z tego drugiego co do wielkości irackiego miasta wszystkich chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.