Biskupi Nigerii: dość niewinnej krwi

O powstrzymanie krwawych zamachów dokonywanych przez fundamentalistów z Boko Haram apelują do władz Nigerii biskupi tego afrykańskiego kraju.

Wyrażając wdzięczność wojskom rządowym za podjęcie ostatnio bardziej zdecydowanej ofensywy przeciwko islamskim terrorystom przypominają, że niestety wciąż sieją oni terror, śmierć i zniszczenie. Wskazują zarazem, że ich ataki coraz częściej wymierzone są w najbardziej bezbronnych. Ludzie giną w szkołach, na targach czy w obozach dla uchodźców.

W komunikacie wydanym na zakończenie sesji plenarnej nigeryjskiego episkopatu biskupi wzywają władze i agencje odpowiedzialne za pokój i bezpieczeństwo do bardziej zdecydowanej walki z islamskimi terrorystami i powstrzymania dalszego rozlewu niewinnej krwi. W ciągu minionych piętnastu lat z rąk Boko Haram zginęło ok. 12 tys. Nigeryjczyków, a 1 mln 300 tys. zostało zmuszonych do opuszczenia swych domów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.