Tutaj islam to religia państwowa...

...a mniejszości religijne są obiektem ataków islamistów.

Sąd Najwyższy Bangladeszu rozważa skargę przedstawicieli mniejszości religijnych na decyzję miejscowego parlamentu z roku 1988 ustanawiającą islam religią państwową. Przedstawiciele chrześcijan, hinduistów i szyitów uważają, że ówczesna decyzja była niezgodna z prawem.

W Bangladeszu mniejszości religijne stanowią 10 proc. społeczeństwa. W ostatnim czasie stały się one obiektem ataków miejscowych islamistów. Wiele osób, w tym katoliccy misjonarze, zostało pobitych, a inne zamordowane. Autorzy skargi są przekonani, że wzrostowi przemocy wobec przedstawicieli innych religii sprzyja uznanie islamu za religię państwową. Jest to wiatr w żagle islamskich ekstremistów, którzy uważają, że wierzący innych religii nie mają prawa żyć w Bangladeszu. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.