Obronić Asię Bibi

Kościół w Pakistanie modli się i pości w intencji Asii Bibi. To bezpośrednia reakcja na zapowiedź fundamentalistów, że sami wymierzą jej „sprawiedliwość”.

Radykalny imam z Islamabadu wydał właśnie na chrześcijańską matkę kolejną fatwę, dokładając do niej ponad 430 tys. euro. nagrody dla tego, kto zgładzi „bluźnierczynię”. W ostatnich dniach doszło w tym kraju do ostrej radykalizacji nastrojów. Wiąże się to m.in. z piątą rocznicą śmierci katolickiego ministra Shahbaza Bhattiego, który został zamordowany ponieważ ośmielił się bronić Asii Bibi. W dniu, kiedy Kościół rozpoczął jego proces beatyfikacyjny stracony został morderca muzułmańskiego gubernatora Pendżabu. On także zginął ponieważ miał odwagę krytykować niesprawiedliwą ustawę o tzw. bluźnierstwie i pokazywać absurdalność zarzutów stawianych Asii Bibi. 

Podczas gdy tym dwóm obrońcom kobiety islamiści przylepili łatkę „bluźnierców” ich oprawców okrzyknęli „bohaterami narodowymi” domagając się wręcz od władz wystawienia im pomnika. Na ulice tej islamskiej republiki wyszły w ostatnich dniach tysiące muzułmanów broniących „honoru Mahometa” i domagających się natychmiastowego zgładzenia Asii Bibi. Przy kościołach wzmocniono ochronę. Większą ochronę dostała też więziona już szósty rok chrześcijanka. W obawie przed otruciem sama przygotowuje sobie posiłki.

W tej sytuacji rosnącego zagrożenia życia Asii Bibi miejscowy Kościół zaapelował o post i modlitwę w jej intencji. „Modlimy się o uwolnienie wszystkich niesprawiedliwie skazanych za tzw. bluźnierstwo, a także o pokój i tolerancję w naszym kraju” – podkreśla ks. Arshed John. Przypomina zarazem, że modlitewna akcja zbiega się z trzecią rocznicą spalenia przez islamistów 70 chrześcijańskich domów na przedmieściach Lahauru i zniszczenia miejscowego kościoła. Atak wywołało fałszywe oskarżenie chrześcijańskiego chłopca o spalenie Koranu. Do tej pory nikt za to nie odpowiedział. Pokazuje to, jak zbyt łatwo tzw. prawo o bluźnierstwie staje się zapalnikiem do ulicznych samosądów, załatwiania sąsiedzkich porachunków, czy ataków na mniejszości. Radykalny islam zadusza w Pakistanie jakiekolwiek próby normalnego współistnienia ludzi różnych religii. Są też pewne sygnały mówiące o tym, że sprawiedliwości może stać się za dość, jak chociażby egzekucja zabójcy gubernatora Pendżabu. Chrześcijanie i pakistańscy obrońcy praw człowieka przypominają jednak, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zachęcają do włączenia się w post i modlitwę w intencji Asii Bibi, a przede wszystkim do ogólnoświatowej, wytrwałej mobilizacji w jej obronie. Kiedy uwaga świata zgaśnie, także ta modlitewna, zgasnąć może także jej życie.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • realista
  14.03.2016 12:14


  Bronić ? ok. nie ma takiego człowieka z serca , ba, z resztkami serca który nie chciałby tego zrobić ale...jak ? jakimi środkami ?
  Modlitwa ? ok. ale czy to wszystko ?
  Jeśli to wszystko to nisko upadliśmy ...

  Kiedyś pod auspicjami Watykanu flota Św. Ligi
  pogromiła Turczyna pod Lepanto , kiedyś za sugestią papieską król Jan III Sobieski wyruszył pod Wiedeń
  co nam zostało z tych lat ? nauka ,że dialog prowadzi się z ludźmi którzy chcą dialogu ... ze zwyrodnialcami się walczy ...to takie trudne do zrozumienia ?

  no tak ale my potrafimy jedynie dialogować , i nic ponad to .Ile to trzeba prac doktorskich na uczelniach katolickich aby zrozumieć proste słów Jana Pawła II

  "CHRZESCIJANSTWO TO NIE PACYFIZM "


  Czego tam na tych uczelniach uczą ,że wypuszczają one w świat tak nieporadnych absolwentów ?

  A... czy brak nam przykładów ? np. kiedy podczas konfliktów na Bałkanach doszło do rzezi muzułmanów ochotnicy do walki z Serbami zgłaszał się nawet z dalekiej Malezji co pośrednio sprowokowało USA do interwencji zbrojnej w obawie przed globalizacja konfliktu , a więc jednak można ...jak się chce .

  A jak się to ma do chrześcijaństwa ? z ust nie schodzi mu miłość a wzdraga się na myśl o pomocy , tej bezpośredniej , zbrojnej dla swoich braci w wierze ...to wstyd, tak to powód do wstydu . Cóż to za miłość która ucieka przed czynem ?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.