Episkopat USA: podpisujcie petycję

Wierni muszą się dziś wstawić za swoimi braćmi i siostrami stojącymi w obliczu ludobójstwa na Bliskim Wschodzie – czytamy w oświadczeniu abp. Josepha Kurtza.

Amerykański episkopat wezwał katolików USA do podpisania petycji do Departamentu Stanu. Pierwsze zawarte w niej żądanie dotyczy zatrzymania ludobójstwa na Bliskim Wschodzie. Ponadto katolicy mają się domagać włączenia chrześcijan do przygotowywanej przez Departament Stanu formalnej deklaracji o ludobójstwie. W nadchodzących dniach podejmie on decyzję, czy Stany Zjednoczone wydadzą deklarację uznającą za ludobójstwo działania godzące w mniejszości religijne na Bliskim Wschodzie.

„Wierni muszą się dziś wstawić za swoimi braćmi i siostrami stojącymi w obliczu ludobójstwa na Bliskim Wschodzie. Jako ludzie wiary musimy przekonać Departament Stanu, aby włączono chrześcijan do formalnej deklaracji o ludobójstwie” – czytamy w oświadczeniu abp. Josepha Kurtza.

Przewodniczący episkopatu stwierdza, że każdy upływający dzień powiększa listę współczesnych męczenników. „Na ile to tylko możliwe, musimy pomóc chrześcijanom w dźwiganiu krzyża prześladowań, musimy pomóc w złagodzeniu ich cierpienia” – pisze hierarcha.

Petycja, do podpisania której wzywa episkopat, dostępna jest w Internecie od końca lutego b. r. Apel episkopatu wspierają Rycerze Kolumba i organizacja „W obronie chrześcijan”.

W październiku ub. r. Departament Stanu dał do zrozumienia, że przygotowywana deklaracja o ludobójstwie mniejszości ma dotyczyć Jazydów, ale nie chrześcijan. Ostateczny termin podjęcia decyzji Kongres wyznaczył na 17 marca.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.