Na Bliskim Wschodzie wzrasta ilość telewizji religijnych

Najwięcej pojawiło się nowych stacji prowadzonych przez sunnitów.

Związany ze USA Północno-Zachodni Uniwersytet w Katarze opublikował wyniki badań, według których w latach 2011-2014 ilość stacji telewizyjnych zajmujących się tematyką religijną wzrosła w krajach Bliskiego Wschodu o 50 proc. Najwięcej pojawiło się nowych stacji prowadzonych przez sunnitów: ich ilość zwiększyła się z 43 do 55.

Równocześnie szyci stworzyli 6 nowych kanałów telewizyjnych i mają ich teraz 11. Chrześcijanie mieli tylko dwie własne telewizje, ale otworzyli aż 7 nowych. Naukowcy wiążą ten wzrost z nasilającymi się tendencjami sekciarskimi w regionie, które można obserwować od momentu amerykańskiej inwazji na Irak w 2003 r. Również narastająca w regionie konkurencja między Arabią Saudyjską i Iranem powoduje większy wpływ polityki na życie religijne, który ujawnia się między innymi w używaniu mediów do obrażenia ludzi innych wyznań niż własne.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.