Chrześcijanie, muzułmanie i żydzi bronią uchodźców

List opublikowała gazeta „Helsinki Sanomissa”.

„Wyrażamy zaniepokojenie erozją zasady równego traktowania każdego człowieka w społeczeństwach europejskich, zmianą postawy wobec uchodźców i ubiegających się o azyl, jak również coraz większą nierównością związaną z akcjami ofensywnymi w całej Europie” – napisali wspólnie katolicy, prawosławni, luteranie, muzułmanie i żydzi w liście opublikowanym w fińskiej gazecie „Helsinki Sanomissa”. Jest to odpowiedź na rozważany w tamtejszym parlamencie rządowy projekt zaostrzenia kryteriów łączenia rodzin uchodźców. Opublikowana 7 kwietnia propozycja zakłada, że imigrant będzie musiał udokumentować posiadanie wystarczających środków utrzymania rodziny, by uzyskać prawo do jej sprowadzenia.

„Złota zasada, wpisana w serce każdego człowieka, prowadzi nas do traktowania innych w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani” – czytamy we wspólnym dokumencie. Prawo do łączenia rodzin obowiązuje „niezależnie od pochodzenia społecznego, kulturowego czy religijnego”, a decyzje polityczne muszą być podejmowane z uwzględnieniem rodziny – podkreślają autorzy listu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.