Muzułmanin nowym burmistrzem Londynu

Kandydat Partii Pracy Sadiq Khan zwyciężył w wyborach burmistrza Londynu - poinformowała w piątek telewizja Sky News, powołując się na własne obliczenia. Khan, zwolennik pozostania W. Brytanii w UE, pokonał kandydata konserwatystów Zaca Goldsmitha.

Oficjalne wyniki czwartkowych wyborów oczekiwane są wkrótce.

45-letni Khan to urodzony w Londynie syn pakistańskich imigrantów, prawnik zajmujący się prawami człowieka i były minister. Będzie pierwszym muzułmaninem na czele władz europejskiej stolicy. Stanowisko burmistrza Londynu obejmie po polityku Partii Konserwatywnej Borisie Johnsonie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Maluczki
  07.05.2016 11:00
  Znaczy się GB to już przeszłość.
  Jak to zniewolenie mamoną skutecznie wiedzie do upadku.
  Ludzie maja to, czego chcą. Głupota jest zawiniona. Jest owocem grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.
 • operator
  07.05.2016 11:03
  Każdy kto był jakis czas w Londynie dobrze wie że są dzielnice gdzie trudniej zobaczyć rodowitego Anglika niż murzyna w Radomiu. To najbardziej kosmopolityczne miasto świata (nie Radom oczywiście) i wcześniej czy później musiało do tego dojść skoro emigranci stanowią w nim większość. Tak przy okazji to nie wydaje mi się aby był to pierwszy w historii Zachodu muzułmanin pełniący ważne stanowisko polityczne, słyszeliście o niejakim Obamie?
 • Anna Panna
  07.05.2016 20:52

  Nie wierzyłam, kiedy przeczytałam. Ale to jednak prawda.

  W zeszłym roku francuski pisarz Michel Houellebecq wydał książkę "Uległość", w której muzułmanin zostaje prezydentem Francji w wyniku zwykłych demokratycznych wyborów. Utopia?

  A tak na marginesie: właśnie w maju 2001 roku papież Jan Paweł II jako pierwszy w historii papież modlił się w meczecie.

  Dlaczego przez 1200 lat żaden papież się w meczecie nie modlił? Zacofani wszyscy byli?
 • JAWA25
  08.05.2016 16:34
  A czy to zmienia cokolwiek? Państwowym "kościołem" WB jest "kościół anglikański" owoc uzurpacji Henryka VIII.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.