Mieć wiarę, jak muzułmanie

- Jako chrześcijanin mogę uczyć się od muzułmanów siły ich wiary – mówi ks. prof. Paul Zulehner.

Słynny austriacki teolog i jeden z najbardziej znanych obecnie europejskich socjologów religii, udzielił bardzo ciekawego wywiadu polskojęzycznej sekcji Deutsche Welle. W rozmowie z dziennikarzem Aureliuszem Markiem Pędziwolem, mówi m.in. o wojnie w Syrii, niechęci wielu Europejczyków do uchodźców, a także o „tradycji C.K. monarchii, która nie znała takiego odgradzania się”.

W tekście pt. „Katolicki teolog: Podziwiam młodych muzułmanów” ks. Zulehner wypowiada się także na temat laicyzacji, słabości europejskiego chrześcijaństwa i nowej (islamskiej) religii.

„Religia stała się interesująca, ponieważ znów wśród nas są ludzie religijni, wyznający inną religię (…) Podziwiam młodych muzułmanów u nas, w Austrii, dla których jest czymś oczywistym wierzyć w Allacha i publicznie przyznawać się do tego” – mówi austriacki kapłan.

Czy dżihad to zdrada islamu? I czy działania wojenne Państwa Islamskiego można porównać z tym, co działo się w Europie podczas wojny trzydziestoletniej, kiedy to mordowano ludzi tylko „dlatego, że należeli do innego odłamu chrześcijaństwa”? Także o tym przeczytać można w wywiadzie z księdzem profesorem Paulem Zulehnerem, zamieszczonym na polskojęzycznych stronach Deutsche Welle. Wystarczy kliknąć tutaj

«« | « | 1 | » | »»