Ten dialog jest potrzebny

Będzie wznowiony dialog między Watykanem a uniwersytetem Al Azhar - najwyższym autorytetem islamu sunnickiego.

Stanie się to jesienią tego roku. Podjęty do po raz pierwszy przed 18 laty, w 1998 r., toczyć się on będzie zgodnie z zawartym wówczas porozumieniem – powiedział Radiu Watykańskiemu sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Bp Miguel Angel Ayuso Guixota MCCI był 13 lipca w Kairze, gdzie został przyjęty przez przedstawicieli tej muzułmańskiej uczelni. Przekazał pozdrowienia Ojca Świętego, który przyjął w maju w Watykanie jej wielkiego imama. Ustalił też termin i tematykę następnego spotkania, którym wznowiony zostanie dialog między uniwersytetem Al Azhar a watykańską dykasterią, której jest sekretarzem.

Ważne, by iść dalej, kierując się tym, co ustaliliśmy w 1998 r. Zgodnie z zawartym wówczas porozumieniem staraliśmy się zastanowić się nad możliwością pogłębienia takich tematów jak edukacja, rodzina, młodzież, wkład wierzących na rzecz pokoju, rola kobiety i inne. Chodzi o to, by z jednej strony potępić nadużywanie religii, a z drugiej zaproponować pozytywne wartości, które istnieją w naszych religiach. Pomagają nam one w przezwyciężaniu obecnych trudności. Jest dużo dobrej woli i wielkie pragnienie, by należąc do różnych tradycji religijnych współpracować jako wierzący w walce z ubóstwem poprzez tę solidarność w służbie człowiekowi. A zatem broniąc i wdrażając prawa człowieka i godność każdej istoty ludzkiej” – powiedział bp Ayuso.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • Gość
    14.07.2016 22:05
    zastanawia do czego prowadzi lenistwo duchowe wśród kapłanow , którzy stwierdzają że Jezus Chrystus ma niewiele do zaoferowania ludziom . szkoda tych co są prześladowani w krajach muzułmańskich . BXVI im nie pasował - i to zdaje się pośród owczesnego biskupa Buenos Aires pojawil się kapłan który skrytykował papieża BXVI . chore to wszystko się staje .pozdrawiam .
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.