Śmierć za obrazę Mahometa?

Chrześcijanin został skazany przez pakistański sąd na karę śmierci. Mężczyzna został oskarżony o propagowanie antyislamskich materiałów.

Bluźnierstwo i znieważanie proroka Mahometa w większościowo muzułmańskim Pakistanie jest karane śmiercią.

Większość oskarżeń wnoszona jest przeciwko przedstawicielom mniejszości.

35-letniego Nadeema Jamesa aresztowano w lipcu 2016 r. Został oskarżony przez swego przyjaciela o rozpowszechnianie przy pomocy aplikacji WhatsApp materiałów ośmieszających proroka Mahometa.

Nie jest to pierwszy przypadek prześladowania ludzi oskarżanych o bluźnierstwo w Pakistanie. Od 1990 r. - jak podaje Reuters - zginęło / zostało zabitych co najmniej 67 osób na tym tle.

W kwietniu b.r. student Mashal Khan został pobity na śmierć po akademickiej dyskusji na temat religii. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w Pakistanie; w związku z jego śmiercią aresztowano 20 studentów i kilku wykładowców.

W 2011 roku, ochroniarz gubernatora prowincji Pendżab, Salmana Taseera, zamordował swego szefa, po tym, gdy ten zaapelował o wprowadzenie zmian i zreformowanie prawa dotyczącego bluźnierstwa.

Morderca Taseera, którego egzekucja została wykonana w ubiegłym roku, został okrzyknięty męczennikiem przez religijnych integrystów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg